HULK cup

KULTOVNÍ NOČNÍ ŠTAFETY


40. ročník -
17. 16. 11. 2023


News

Historie
Základní principy
Přehled závodů

Rozpis
Přehled přihlášek
Pokyny
Protokol závodu

VÝSLEDKY

MAPA

Přehled účastí

FOTKY

Archiv

   

ROZPIS

40. ročníku nočního štafetového závodu v orientačním běhu

HULK cup 2023

Pořadatel:
HULK team (bývalí a možná i současní členové TEP, jejich příznivci a jiní ochotní pomocníci)

Datum závodu:
čtvrtek 16. listopadu 2023

Místo závodu:
Praha - Libuš

Rozsah závodu:

  1. Tříčlenné štafety “D” a “H” (15 - 99 let), do výsledků v jednotlivých kategoriích budou započítány i teamy složené ze závodníků 2 či 3 oddílů. Závodníkům mladším 15-ti let může být start v závodě povolen pouze výjimečně na základě konkrétní žádosti a záruky rodičů závodníka.

  2. Závod družstev o putovní pohár HULK:
  • Do soutěže o pohár se započítávají pouze předem nahlášená družstva. Družstvo tvoří jedna štafeta H a jedna štafeta D, kde jsou všichni členové ze stejného klubu/oddílu pražské či středočeské oblasti sekce OB, případně z klubů stejné oblasti (mimo pražskou a středočeskou).
  • Pořadí v soutěži o pohár se určuje podle součtu časů štafety D a H příslušného předem nahlášeného družstva. Při rovnosti součtu časů dvou a více družstev se jejich výsledné pořadí určuje obálkovou metodou.

Centrum závodu:
Praha - Libuš, zázemí tělocvičen a venkovního sportoviště ZŠ Meteorologická a přilehlé okolí, adresa: Meteorologická 181/2, Praha - Libuš (GPS: 50°00'19"N, 14°27'20"E) - [mapy.cz].

Pro příjezd linkami pražské MHD je možno použít BUSy č.154, 215 a 274 z různých směrů do zastávky Sídliště Libuš, nebo č.197 do zastávky Jirčanská případně nově postavenou tramvajovou trasou linky č. 17 také na zastávku Sídliště Libuš, od zastávek pak pěšky cca 200-300m, nebo lze přijet třeba na kole po cyklotrase A42/A214 přes Libuš, a samozřejmě lze přijet i autem (odbočení z ulice Generála Šišky do slepé ulice Brunelova).
Parkování vašich vozidel je možné na parkovišti u školy na konci ulice Brunelova (velmi omezená kapacita), případně u vedlejší školy Prague British International School (na opačném konci Brunelovy ulice), nebo na parkovištích přilehlého sídliště na sever od ulice Generála Šišky.

V centru závodu budou k dispozici školní šatny na převlékání, případně můžete pro převlékání použít své dopravní prostředky. Na shromaždišti letos NEBUDE žádná možnost občerstvení!! Po závodě bude možno osprchovat se ve školních sprchách :-)

Přihlášky:
Přípustné pouze formou zaslání e-mailu na adresu hulkstafety@centrum.cz
Jako platné přihlášky budou vzaty v úvahu pouze e-maily odeslané
do neděle 12.11.2023, 23:59 hod. SEČ (!!)
POČET PŘIHLÁŠENÝCH ŠTAFET JE OMEZEN NA 40xH a 20xD !!! Pořadatel závodu si vyhrazuje právo nepřijmout přihlášku štafet neregistrovaných závodníků, nebo štafet které se nezúčastňují tohoto závodu pravidelně.
Každý přihlášený závodník svým přihlášením souhlasí s tím, že se závodu zúčastní na vlastní nebezpečí !!!

Startovné:
300,- Kč / štafetu, splatno při prezentaci v hotovosti.
UPOZORNĚNÍ: vydávat startovní čísla a inkasovat startovné budeme výhradně za celý oddíl dohromady !!!
Za pozdní přihlášky bude požadováno startovné zvýšené úměrně ke zpoždění a závažnosti přihlášky. Přihlášky na prezentaci před závodem budou možné pouze na uvolněná místa (štafety které se přihlásily ale nedorazily) za 400,- Kč / štafetu, žádné "vakant" štafety nebudou připravovány!!

Terén a tratě:
Terén silně kopcovatý, většinou zalesněný a hodně zabušený. Doporučujeme dvojité prorážečky a boty s hřebíkama. Tratě jako vždy náročné, lehce rozfarstované, druhé úseky asi budou mít trať nepatrně kratší než 1. a 3.!!! Kontroly budou vybaveny reflexními válečky a klasickými kleštičkami, buď na stojanu, nebo na provázku.

Přibližné předpokládané délky jednotlivých úseků:

  • DÁMY cca 3 km, převýšení cca 130m, předpokládaný čas cca 35/30 min./úsek
  • PÁNI cca 4 km, převýšení cca 160m, předpokládaný čas cca 35/30 min./úsek

Prezentace:
v centru závodu, od 16:30 do 17:45 hod.

Start 1.úseků:
18:17 z těsné blízkosti centra závodu

Mapa:
"Libušská rokle", 1:7500, E = 5 m, stav říjen 2023, zpracování Eliška Tupá, Anežka Tupá a Košík, formát cca A4, vodovzdorně upravena. Tisk na laserovce. Předchozí mapy prostoru vícméně neexistují, poslední pořádná mapa pro OB "Orion" z roku 1976 zdaleka již neodpovídá realitě ani moderním trendům mapování a MTBO mapy případně různé nemapované omalovánky pro zimní ligy se nepočítají.

Ražení:
Klasické kleštičky a papírové průkazky (typ 90.léta 20.století), takže si místo fakáče vemte radši ochranu.

Vyhlášení vítězů a ukončení závodu:
Vyhlášení nejlepších štafet a předání cen cca ve 20:30, ukončení závodu do 21:30

na shledanou se těší:

Eliška Tupá, ředitel závodu
Petr Hranička, hlavní rozhodčí
Martin Kondrát, stavitel tratí

     
Připomínky, dotazy, návrhy apod. pište na: rysak@hotmail.com